Backlink Programları

Olabildiğince anlaşılır ve kısa bir yazı olsun istedim. Backlink programları boş verin gitsin. Sitemizi işaret eden kaliteli bağlantıların (linklerin) arama sonuçlarında daha öne çıkmamıza yardımcı olacağı Google yetkilileri tarafından defalarca açıklandı. Backlink veya inbound link gibi çeşitli isimlerle adlandırılan bu bağlantılar için piyasada birçok program satılıyor, hatta  ücretsiz olarak kullanılanları bile var. Bir bölümü seo ile uğraşanları avlamak için tasarlanmış. Büyük bir bölümü de sadece para tuzağı.

Siteniz ile ilgili bin siteye otomatik yorum atılması ( kaliteleri yerlerde sürünen) veya sosyal imleme sitelere eklenmesi mantıklı bir strateji mi? Otomatik olarak yüzlerce siteye site bilgilerinizin gönderilmesi gerçekten işinize yarayacak mıdır?  Kısa süreliğine nadiren evet. Genellikle ve zaman içerisinde zarar görme ihtimaliniz daha yüksek.

Google özgün içeriğe ve kaliteli içerik barındıran sitelerde çok kişiye ulaşan bağlantıları daha önemli olarak niteliyor. Uzun vadede kalitesiz bağlantıların spam olarak algılanması ve  sitenizi daha gerilere atma ihtimali her zaman bulunuyor. Birincil amaç bağlantılarınızı arttırmak değil sitenizin tanıtımı olmalı.  Sosyal medya bu amaç için iyi bir zemin. Kaliteli içerik ve iyi takipçi bularak sitenizin arama motorlarında daha iyi sıralar almasını sağlayabilirsiniz …

Özellikle penguen güncellemesinden sonra silemeyeceğiniz kalitesiz linklerin başınıza bela açabileceğini unutmayınız.

Güncelleme tarihi 02 Şubat 2020

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın