Google Penguen İle Gerileyen Siteleri Düzeltmek

Bir gün Google Analytics hesabınızı açtınız ve ziyaretçi sayınızın inanılmaz düştüğünü gördünüz. Sorunun kaynağını tanımlamak ve düzelmek istiyorsunuz. Nisan 2012 de bu durumla karşılaştıysanız bilin ki sebep Google Penguen algoritması

Another step to reward high-quality sites . Kalite yönergelerine uymayan içerik ve bağlantılar bunun sebebi olabilir ilgili makaleden detaylı bilgileri edinebilirsiniz: Web Yöneticisi Yönergeleri Varsayalım içeriğinizi ve bağlantılarınızı tamamen kurallara uygun hale getirdiniz. Arama motoru ziyaretleriniz halen düzelmedi ise. Halen sitenize spam bağlantılar olabilir Bağlantıları reddetme fakat bağlantı reddetme dikkatli kullanılması gereken bir araç çok ağır bir saldırı altında değilseniz boşuna uğraşmış olabilir veya sitenize zarar verebilirsiniz. Kullanmadan önce kendinize sormanız gereken iki soru bu aracı kullanmaya gerçekten ihtiyacınız var mı ? ( genelde yoktur) sileceğiniz bağlantılar gerçekten sitenize zarar veriyor mu?  Tabi bir de bilmeniz gereken işleme konulması birkaç hafta içerisinde olacaktır.

Elle spam işlemi yapılmış olabilir, bu durumda kullanıyorsanız web yönetici araçlarından mail gelmiştir. Gerekli kontrolleri yaptıktan sonra sorunun nedenini belirterek Manuel işlemler için sitenizi denetleme adresinden tekrar değerlendirme isteğinde bulunabilirsiniz.

Bu yazı 10 Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir.


.
WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın