Google Seo İçin Meta Tag Oluşturmak Title Description YeterGoogle’a Yönelik Meta Tag Örneği

Aslında başlık olayı açıklıyor “Google seo için meta tag  oluşturmak, title description yeter” . Google’ın özellikle Türkiye arama motoru pazarındaki (sem Search engine marketing) üstünlüğünden bahsetmeye gerek yok . O zaman Türkiye hedefli seo çalışmalarında Google ölçüleri kullanmakta fayda var.  (Hedef kitle Rusya ise Yandex Rambler veya Yahoo veya Bing gibi arama motorları için meta keywords eklemekte fayda var tabii ki)

Arama motoru optimizasyon başlangıç rehberi (6. sayfa ):
<html>
<head>
<title>Brandon’s Baseball Cards – Buy Cards, Baseball News, Card Prices</title>
<meta name=“description” content=“Brandon’s Baseball Cards provides a largeselection of vintage and modern baseball cards for sale. We also offer daily baseballnews and events in”></head>
<body>

Meta Bölüm Nasıl Oluşturulmalı

Google keywords meta etiketini önemsemiyor. Hedefi  Google seo olan  sitelerimden keywords tagını kullanmıyoruz, size de tavsiye ederim boşuna yer kaplamasın. Rehberi dikkatli incelerseniz her sayfa için ayrı title (başlık)  ve description  (tanım) oluşturulmasını tavsiye ediyor.  Seo kaynaklarında title için  60-70, description için 150- 160 civarında karakter tavsiye ediliyor.  Dikkat çekici başlıklar, kelime tekrarından kaçınarak mümkün olduğunca hedeflere uygun ve açıklayıcı her sayfa için ayrı meta düzenlemek sanırım seo’nun en çok ustalık isteyen bölümlerinden biridir.

Bu yazı 01 Kasım 2019 tarihinde güncellenmiştir.


.
WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın

icon

Bizi Arayın

porno izle