Link Building (Link Geliştirme) Backlink Yöntemleri

Link building terimi eskiden kalma bir alışkanlık aslında yeni Google’a a göre amaç sitenin değişik zeminlerde tanıtılması olmalı. Diğer sitelerden alınan linkler sitenizin arama sonuçlarında daha önde çıkmasına destek olmaktadır. Bu konu ile ilgili web yönetici araçları yardım bölümünden bilgi alabilirsiniz, Google dostu siteler .

Link çalışmalarında hatalardan kaçınmak için dikkatle okunması gereken başka bir kaynakta:  Another step to reward high-quality sites. Unutmayalım Google güncellemeleri ile gittikçe kaliteli siteleri daha iyi sıralıyor. Çeşitli reklam çalışmaları ve sosyal medya tanıtımlarının sıralamada daha iyi yerlere ulaşmanız için destekçi olacağını düşünüyorum. Aşağıdaki kurallara dikkat etmenizi de tavsiye ederim.

Tavsiye yerli hosting kullanıyorsanız spam filtresi kuvvetsiz olduğundan reber kayıtlarında gmail hotmail vs bir adres kullanın. Dmoz’un bile kalitesi gittikçe düşerken ( PR değerlerine bakın) kaliteli rehber sayısı yok denecek kadar az. Rehber kayıtları için biz eskiden olduğu gibi çok zaman harcamıyoruz.

Birde bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri bu çalışma uzun süre bilgisayar başında mesai gerektirecektir.  Bilgisayar çalışma ortamınız çok rahat olmalı. ( Düşük parlaklıkta ekran (ben en düşükte kullanıyorum)  ve yüksek kalite bel destekli bir bilgisayar koltuğu. Dizüstü kullanmanızı tavsiye etmem boyna çok yük biniyor.

Bu yazı 10 Ocak 2019 tarihinde güncellenmiştir.

Ücretsiz Teklif Alın

Web sitenizi ücretsiz olarak inceleyip, yükselmek istediğiniz kelimeler için teklif veriyoruz.

Teklif Almak İçin Tıklayınız
WhatsApp chat