Seo Seçimi Nasıl Olmalı?

Doktorlarda ilk ilke zarar vermemek ya da durumu daha kötüye götürmemektir. Bu düşünüldüğünde yaptığımız işin bazı kaynaklarda arama motoru doktorluğu olarak adlandırılması hiç de tesadüf değil. Aslında kiminle çalışmamak gerektiğini bilmek, doğru seçim için ilk ve en önemli adım. SEO seçerken Google’ın ilgili konudaki yazılarını okumadan karar vermeyiniz. Seo seçerken nelere dikkat etmeli.

SEO, bir firmanın en önemli yatırımlarından biridir; çünkü uzun vadede doğru bir stratejiyle yönetilen süreçle ilgili arama sözcüklerinde gelinecek iyi bir konum, firmaya prestij kazandırır ve düzenli müşteri gelmesini sağlar. Bunun aksine kısa vadede hızlı sonuç almak için yapılan hatalar, firmaların müşteri ve prestij kaybına neden olabilmektedir. Kısacası doğru ellerde olmayan bir SEO çalışmasının web sitenize zarar vereceğini bilerek SEO seçimi yapmanız oldukça önemlidir.

Birçok sektörde arama motoru optimizasyonu rekabeti gittikçe yükseliyor. Şimdilik Google’ın çok küçük bir bölümünü fark edemediği SEO paketleri ile paralı makale yayınlama, hack link ve spam blog yorumları -nadiren- kısa vadede iyi sıralamalar getirebiliyor. Penguen ve diğer spam güncellemelerinden sonra bu çeşit sitelerin sıralamalarında ciddi gerilemeler görüldü. Google algoritmaları geliştikçe daha da gerilere düşüyorlar. Gizli yazıların bile fark edilmediği dönemlerde ilk spam filtresine takılıp gerilere düşen web siteleri çok önemli iş kayıpları yaşadılar.  Günümüzde Panda ve Penguen gibi güncellemelerle milyonlarca site benzer hatalar sonucunda arama motoru sıralamalarında çok gerilere düşüyor.  Google Search Console (eski ismi web yönetici araçları), özellikle kalite yönergelerine uygun olmayan SEO çalışmalarıyla size uzun vadede yarardan çok zarar getirebilir.

Güncelleme tarihi 05 Mayıs 2020

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın