Seo Web Tasarım Tavsiyeler

Danışmanlık verdiğimiz firmalara web tasarım konusunda en iyi alternatifleri sunuyoruz.
Bir web siteniz yok veya var olan sitenizden memnun değilsiniz. Arama motorlarından daha çok müşteri çekebilecek bir siteye ihtiyacınız var seolu web tasarım tavsiyeleri makalesi tam sizin için.

Domain Seçimi

Yeni domain alacaksanız ileride sorun yaşamamak için alan adını kendiniz almanızı tavsiye ederim (çok ta zor değil).  Akılda kalacak marka olabilecek bir domain seçmelisiniz, arama kelimesinin domainde geçmesine gerek yok (bazı kaynaklara göre negatif etkide bulunabiliyor) unutmayın markalaşmak Google tarafından tavsiye ediliyor. Ben com.tr vb. için metunic.com.tr (eskiden nic.tr)  veya com,  net vb. için vargonen.com sitesinden alan adlarını alıyorum. Daha uygun fiyatlı veya kampanyalı yakaladığımda firma değiştirmekten pek çekinmiyorum.

Web Tasarım Sitenin Yapısı

İlk olarak sitenin yapısına karar vermeniz gerekiyor.  Uzun süredir  e-ticaret dışındaki siteler için çok uç ihtiyaçlar yoksa wordpress‘i tavsiye ediyorum. Panelden girip kendiniz de kolayca düzenleme yapabileceğiniz bir yapı. Bir web tasarım firması veya yazılımcıya bağlı kalmanızı engelliyor ve seo için daha esnek bir yapı sunuyor.  İster hazır tema (ücretsiz veya 30-100 $ civarında binlerce tema bulabilirsiniz) isterseniz uygun fiyatlarla size özel tema (450 -600₺ civarında) yaptırabiliyorsunuz. Zamanla görselden sıkıldığınızda kayıp olmadan sitenin tasarımını tekrar düzenleyebiliyorsunuz. Kullandığım eklentiler ve diğer WordPress Seo  iyileştirme ip uçlarına ilgili makaleden ulaşabilirsiniz.

Hosting Seçimi

WordPress için hosting tavsiyesi -WordPress sitemizi bir yerlerde barındırmamız gerekiyor. Ben yerli sunucuları tercih ediyorum. Yerli yabancı onlarca firma ile çalıştım. Seo web hosting tavsiyem şu an da çalışmaya devam ettiğim Veridyen Hosting Türkiye Lokasyonlu Linux paketlerini kullanıyorum. Fiyatlar uygun hizmet kalitesi gayet iyi. İhtiyacınıza  uygun Linux paketi alın boş wordpress siteyi içine kurdurun. Domain (Name Server) NS kayıtlarını yönlendirin temayı seçin içeriği girin siteniz hazır. (Facebook kullanmak kadar kolay) Sll eklerseniz daha bir güzel olur aklınızda olsun. Yabancı hosting tavsiyem ise özellikle ddos saldırısı varsa OVH,

Mail Yönlendirme

Firma bilgisayarlarında sorun olabiliyor veya sunucu kapasitesi maillerle doluyor bu sorunlardan kurtulmak ve mail kaybetmemek için mx kayıtlarını yönlendirerek Google Mail (kullanıcı başı 5$ aylık) veya Yandex Kurumsal Mail (ücretsiz) kullanıyorum uzun vadede çok işe yarıyor şiddetle tavsiye ederim.

Bu yazı 15 Şubat 2020 tarihinde güncellenmiştir.

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın