Seo Web Tasarım Tavsiyeler

Danışmanlık verdiğimiz firmalara web tasarımı konusunda en iyi alternatifleri sunuyoruz.

Bir web siteniz yoksa ya da var olan sitenizden memnun değilseniz arama motorlarından daha çok müşteri çekebilecek bir site için SEO özellikli web tasarım önerileri makalesi tam size göre.

Domain Seçimi

Yeni domain alacaksanız ileride sorun yaşamamak için alan adını kendinizin almanızı öneririz. (Bu işlem sandığınızdan çok daha kolaydır.)

Akılda kalabilecek, marka olabilecek bir domain seçmelisiniz. Arama sözcüğünün “domain”de geçmesine gerek yok. (Bazı kaynaklara göre negatif etkide bulunabiliyor.) Unutmayın, markalaşmak Google tarafından da öneriliyor. Biz alan adlarını “com.tr” vb. için “metunic.com.tr” (eskiden nic.tr)  ya da “com,  net” vb. için “vargonen.com” sitesinden alıyoruz. Ancak daha uygun fiyatlı seçenekler bulunduğunda bunlar da değerlendirilebilir.

Web Tasarım Sitenin Yapısı

İlk olarak sitenin yapısına karar verilmesi gerekiyor.  Uzun süredir, e-ticaret dışındaki siteler için, çok yüksek gereksinimler yoksa wordpress‘i öneriyoruz. Panelden girip kendinizin de kolayca düzenleme yapabileceğiniz bir yapı. Bir web tasarım firması ya da yazılımcıya bağlı kalmanızı engelliyor ve SEO için daha esnek bir yapı sunuyor.  İster hazır tema (ücretsiz ya da 30 – 100 $ dolayında bir ücretle binlerce tema bulabilirsiniz) isterseniz de uygun fiyatlarla size özel tema (450 – 600₺ dolayında) yaptırabiliyorsunuz. Zamanla görselden sıkıldığınızda herhangi bir kayıp olmadan sitenin tasarımını tekrar düzenleyebiliyorsunuz. Kullandığımız eklentiler ve diğer WordPress SEO iyileştirme ipuçlarına ilgili makaleden ulaşabilirsiniz.

Hosting Seçimi

WordPress için “hosting”de biz genellikle yerli sunucuları tercih ediyoruz. Yerli ve yabancı onlarca firma ile çalıştıktan sonra SEO web hosting önerimiz şu anda çalışmaya devam ettiğimiz “Veridyen Hosting” Türkiye Lokasyonlu Linux paketleridir. Fiyatları uygun, hizmet kalitesi de oldukça iyi. İhtiyacınıza uygun Linux paketi alın ve boş wordpress siteyi içine kurdurun. Domain (Name Server) NS kayıtlarını yönlendirin, temayı seçin, içeriği girin ve siteniz hazır. (Facebook kullanmak kadar kolay.) Sll eklerseniz daha güzel bir sonuç alacağınızı da unutmayın. Yabancı hosting önerimiz ise özellikle “ddos” saldırısı varsa “OVH”dir.

Mail Yönlendirme

Firma bilgisayarlarında sorun olduğunda ya da sunucu kapasitesi maillerle dolduğunda sıkıntı yaşamamak ve mail kaybetmemek için mx kayıtlarını yönlendirerek Google Mail (kullanıcı başı 5$ aylık) veya Yandex Kurumsal Mail (ücretsiz)kullanıyoruz. Uzun vadede birçok yarar sağladığından size de bunu öneririz.

Güncelleme tarihi 08 Mayıs 2020

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın