WordPress Eklentileri

Bu makale halen gelişim aşamasındadır. WordPress sitelerimde kullandığım eklentiler ve diğer aklıma gelen WordPress Seo ip uçlarını paylaşmak istedim.

Kalıcı Bağlantı Ayarları (domain/wp-admin/options-permalink.php)

domain/%postname%/ url uzantılarını başlıktan alıyor başlıkları çok uzun tutmamaya çalışın

Yoast SEO Eklentisi

Her sayfa için title description taglarını, site haritası oluşturmanızı sağlıyor. Robots.txt ve .htaccess dosyasını düzenleyebilirsiniz. Her sayfa için seo önerileri sağlıyor. Daha birçok özelliği daha var kullanın göreceksiniz. Bu eklenti üzerine yakında daha detaylı bir makale yazacağım.

AMP Eklentisi

Accelerated Mobile Pages (AMP), belirli bir açık kaynak spesifikasyonuna göre tasarlanmış web sayfalarıdır. Doğrulanmış AMP sayfaları Google’ın AMP önbelleğinde saklanır ve böylece daha hızlı sunulabilirler.

LiteSpeed Cache

Html içeriğin önbellekten hızlı bir şekilde yayınlanması, sıkıştırmalar, css ve js iyileştirmeleri. Resim sıkıştırmaları, Litespeed sunucunuz varsa şiddetle tavsiye ederim. Yoksa da litespeed e geçme vakti çoktan geçti.

Redirection

Web yönetici araçları ile arada Tarama hatalarına bakıyorum 404 sayfaları yeni url lere yönlendiriyorum. Eski sayfaları yeni yerlerine yönlendirmek ziyaretçi kaybını engeller geçişi hızlandıran bir eklenti.

Wordfence Security

şifreleri ve sunucu kullanıcı izinlerini düzgün girdik ama bazen yetmiyor. Bir yerlerden siteniz hackleniyor. Wordfence Security wordpress sitenizde zararlı yazılımları bulmanıza yardımcı oluyor. Temizlemek yine sizin işiniz tabii.

Güncelleme tarihi 02 Şubat 2020

WhatsApp chat

Whatsapp ile Yazın